اسکن کف پا

دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶

پای هر انسان از چند قوس تشکیل شده است قوس کف پای هر انسان با دیگری متفاوت است. هرگونه اختلال در وضعیت این قوس ها مستقیماً بر تمام اعضاء حرکتی از جمله پا، زانو، لگن، کمر تا گردن و شانه ها تاثیرگذار است و بسیاری از خستگی ها و دردهای بدن ناشی از اختلال در قوس پا ها می باشد.
قوس کف پای هر کس با دیگری متفاوت است پس خرید کفش های همسان آن هم بر اساس ظاهر آنها و یا ساخت کفی ثابت و از پیش ساخته شده نمی تواند کار علمی و دقیقی باشد و احتمالاً خستگی و دردهای شدید را برای ما در طول روز بهمراه خواهد داشت هم اکنون با وجود دستگاه های اسکنر کلیه قوس ها و ناهنجاری های کف پای هر فرد قابل بررسی و درمان است و تجویز و ساخت کفی مناسب بر اساس اندازه گیری توسط یک پردازشگر سریع و کامپیوتر و دستور به یک ماشین تراش کامپیوتری ( CNC ) انجام می شود.


پاها پایه و اساس سیستم اسکلتی عضلانی بدن بوده و آن را از فشار و تنش های وارده در اثر حرکت، محفوظ می دارند. درمان بسیاری از عارضه های مختلف در سر تا سر بدن، با ارزیابی پا ها شروع می شود چرا که پاها در بسیاری از مواقع، منبع و علت اصلی درد و عارضه می باشند. حتی اگر کف پاها دردناک نباشند، می توانند منبع درد برای ران، زانو، باسن، کمر، شانه و یا گردن باشند.


اسکن دیجیتالی کف پا، یک راهکار پیشرفتۀ تشخیص اختلالات کف پاست که ممکن است باعث به وجود آمدن درد در زانو ها، پشت و یا گردن شوند. پس از تشخیص چنین عارضه هایی، افراد را به کمک کفش و کفی های طبی مورد درمان قرار می دهند. البته برای موارد شدید، روش های درمانی متفاوتی نیز به کار می روند.

فواید اسکن دیجیتالی کف پا

اسکن دیجیتالی کف پا، یک ارزیابی کامل و جامع از کف پای بیمار به همراه دیگر عوامل حائز اهمیت، ارائه می دهد. در طی این عمل، یک نقشه از کف پای بیمار تهیه می شود که وزن او، نحوۀ توزیع وزن و فشار وارد بر کف پا همراه با هرگونه اختلال موجود در کف پا، در این نقشه در نظر گرفته شده اند.

افرادی که به جای استفاده از روش های قدیمی و الگو برداری از کف پا به کمک گچ، از روش پیشرفته اسکن فشاری استفاده می کنند، از آنالیز و ساخت سریع تر وسایل طبی، سود خواهند برد.

کاربرد های اسکن فشاری کف پا

 

  • آنالیز آسیب های مکانیکال مربوط به کف پا
  • ارزیابی اثر وسایل طبی بر کف پا
  • تشخیص اختلالات ثانویۀ مربوط به دیابت و دیگر مشکلات نوروپاتیک
  • تشخیص مناطق مستعد برای ایجاد زخم
  • مشاهدۀ عملکرد کف پا
  • تنظیم نحوۀ توزیع وزن در کف پا، پس از انجام عمل جراحی
  • مقایسۀ شرایط قبل و بعد از عمل جراحی
  • تشخیص اختلالات پیشروندۀ کف پا
  • ارزیابی فشار وارده در اثر تحرک پایین
  • در نظر گرفتن بخش هایی از کف پا، برای آنالیز بخش بخش آن ها به صورت جداگانه

متخصصین ما در بخش بیومکانیک مرکز جامع توانبخشی آرمان در زمینۀ تهیۀ کفش و کفی های طبی، با کمک به روزترین اسکنر کف پا وساخت  مدرن ترین کفی های طبی منحصر به فرد برای هر شخص توسط دستگاه CNC عمده ناهنجاری های مرتبط با کف پا را به خوبی شناسایی و با دقت بالا، درمان میکنند. بدین صورت افراد می توانند به راه حل مورد نظر برای راحتی و سلامت پای خود برسند.

نویسنده: زینب بیدمشکی
نظرات کاربران

توجه: توجه

امکان ثبت نظر برای این مطلب وجود ندارد.