کاهش کمردرد با خوابی راحت

چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶

خواب خوبی در شب داشته باشید...
کمر درد در افراد  باعث ناراحتی تقریبا غیر قابل تحمل می شود که می تواند بسیاری از فعالیت های شما را مختل کند. هنگامی که درد پشت دارید، اختلالات خواب شایع هستند. این درد می تواند یک چرخۀ حیرت انگیز باشد، زیرا زمانی که شما خواب کافی را دریافت نمی کنید، درد پشت شما ممکن است بدتر شود، اما خواب های آرام و راحت کمک می کند تا تنش در عضلات را بهبود ببخشند و التهاب مفاصل را خنثی کنند، که می تواند در بهبود کمردرد بسیار موثر باشد.

برای خواب شب بهتر، با یک تخت خوب شروع کنید و با موقعیت های مختلف قرارگرفتن بر تختخواب، تخت خود را آزمایش کنید.
بررسی کنید که آیا از عمر تشک خود بیش از 8 سال گذشته ؟. اگر چنین است، به احتمال زیاد زمان برای ارتقا تشک شما فرارسیده است . مواد در یک تشک در طول زمان از بین می روند و حمایت تشک از پشت و بدن شما به مرور زمان کاهش میابد.بنابراین بعد از گذشت چند سال تشک کارایی خود را از دست میدهد و شما برای حفظ سلامتی خود باید تشک جدید خریداری نمایید.

 تحقیقات زیادی بر روی این موضوع که چه نوع تشکی برای کاهش کمردرد مناسب میباشد صورت گرفته است. آیا تشک های نرم بهتر هستند و یا تشکی که سفت و محکم باشد.انتخاب بهترین تشک برای کاهش کمردرد در هر فردی متفاوت میباشد. چند نوع تشک را امتحان کنید و آنرا که شما در آن راحت تر میخوابید و در حین خوابیدن در آن کمردرد کمتری احساس میکنید مناسب شما است"
 یادتان باشد تشک باید به اندازه‌ای سفت باشد که ستون مهره‌ها در وضعیت عملکرد خود یعنی همان مقدار انحنایی که در حالت ایستاده در کمر وجود دارد قرار بگیرد.اگر تشک شما آنقدر سفت باشد که این انحنا به طور کامل از بین برود یا آنقدر نرم باشد که کمر بیش از اندازه انحنا پیدا کند، دچار کمردرد می‌شوید.
غیر از نوع تخت وتشک ، بیمار مبتلا به کمردرد باید به طرز خوابیدن خود هم توجه کند.
اگر فرد عادت دارد به پشت و بصورت طاق باز بخوابد بهتر است زیر زانوهای خود یک بالشت بگذارد تا آنها کمی خم باشند.
اگر فرد به شانه میخوابد بهتر است بین دو زانوی خود یک بالشت بگذارد..

گذاشتن یک بالشت کم ارتفاع در زیر شکم و کمی بالاتر از لگن در کسی که به شانه میخوابد ممکن است راحتی بیشتری را در حین خوابیدن ایجاد کند.
معمولا توصیه نمیشود فرد مبتلا به کمردرد به شکم بخوابد.

نویسنده: زینب بیدمشکی
نظرات کاربران

توجه: توجه

امکان ثبت نظر برای این مطلب وجود ندارد.