بالش مناسب _قسمت دوم

سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷

در این قسمت خانم دکتر لیلا بیدکی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در ارتباط با انتخاب بالش مناسب اطلاعات مفیدی را با شما در میان میگذارند . 

بالش ها نقش بسیار مهمی در کاهش میزان فشار وارده به مهره های گردن و همچنین قسمت فوقانی ستون فقرات و انحنای آنها داشته و در صورت استفاده از بالشهای نامناسب، گردن و سر نسبت به بدن در وضع مناسبی قرار نمی گیرد و همین امر سبب فشار آمدن به مهره ها و کشیدگی آنها می شود. استفاده از یک بالشت طبی مناسب، می تواند باعث بهبود گردش خون در بدن، شانه و گردن و همچنین قسمت فوقانی ستون فقرات شود.از آنجایی که برخی افراد به جهت فعالیت های روزمره طولانی مدت، اضطراب، ضربه به ناحیه گردن، دیسک و آرتروز گردن  باعث ایجاد درد در ناحیه گردن میگردد و این درد باعث رنجش آنها در طول روز و عدم راحتی و احساس رنج هنگام خواب میگردد ، استفاده از یک بالش طبی از نوع فوم دار یا بادی می تواند کمک شایانی به رفع یا کاهش درد این ناحیه و بهبود کیفیت خواب بنماید. البته نباید فراموش کرد که برای درمان دردهای گردن چه به صورت خفیف باشد و چه به صورت حاد، باید به پزشک مراجعه کرد ولی استفاده از این نوع بالش های طبی می تواند در کنار درمان های پزشکی، سودمند باشد.

 

بهترین نتیجۀ استفاده از بالش های طبی زمانی حاصل می شود که نوع و کارایی تمام این نوع بالشت ها را دانسته و نسبت به نوع نیاز خود بهترین و مفیدترین آنها را انتخاب کنید. از این رو ما در این مقاله سعی کردیم که انواع بالشت های طبی را به شما معرفی کرده تا بهترین انتخاب را داشته باشید و از استفاده از این محصول، نهایت کارایی و آرامش را تجربه کنید.