ورزش برای درمان صافی کف پا

دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷

درمان صافی کف پا یا کاهش قوس بستگی به شدت و علت آن دارد. وقتی پا قوس لازم را نداشته باشد، فشار زیادی به استخوان های پا وارد می شود و این فشار به مچ پا، زانو و کمر منتقل می شود. در صورتی که صافی کف پا درمان نشود، به مرور زمان و با افزایش سن مسائل دیگری مانند آرتروز هم برای شان پیش می آید. کسی که کف پایش صاف است حتماً باید به فکر درمان باشد چون این مشکل ممکن است به علت انحنای مچ پا یا انحنای زانو یا حتی چرخش لگن ایجاد شده باشد که می تواند فرد را دچار دردهای پراکنده عضلانی ـ اسکلتی کند. تحقیقات نشان می دهد که
❗️ %95 افرادی که نیاز به تعویض کامل مفصل زانو پیدا می کنند و %90 بیمارانی که تحت عمل جراحی تعویض کامل مفصل ران قرار می گیرند دچار صافی کف پا بوده اند. 
❗️معمولا بیمارانی که کف پای صاف دارند و درمان لازم را انجام نمی دهند، کمردرد می گیرند.
❗️کاهش وزن برای بیمارانی که اضافه وزن دارند حتما توصیه می شود.


روش  های درمان 

  • ماساژ کف پا با استفاده از یک بطری که روی زمین قرار گرفته می تواند مفید باشد.انجام تمرین های وزشی ماساژ کف پا با استفاده از یک بطری که روی زمین قرار گرفته قابل اجر و بسیار مفید است، بدین صورت که کف پا به روی آن، به آرامی به جلو و عقب حرکت داده می‌شود. این حرکت پا را برای برگشتن به وضعیت صحیح کمک می‌کند.
  • انجام برخی ورزش های کششی برای کاهش درد ناحیه پا و قوزک پا و نیز تقویت عضلات قوس کف پا مفید است.
  • همچنین در کنار انجام تمرین‌های درمانی کفی‌های طبی نیز (خاص هر بیمار) از سوی پزشکان توصیه می‌شود. کفی‌های طبی خاص برای هر بیمار از طرف پزشک متخصص تعیین و توسط کارشناسان ارتوپدی فنی و تکنسین‌های مربوطه و از طریق قالبگیری گچی از پای بیمار و ساخت قالب پا، وامروزه استفاده از دستگاه فوت اسکن و طراحی بادیتای آن و ساخت کفی با دستگاه cnc که بر اساس نقاط فشار پا ساخته می‌شوند. بسیار مهم است که کفی طبی از روی قالب پای خود شخص یا cnc ساخته شود

 

برای خواندن ادامه این مطلب بصورت کامل اینحا کلیک نمایید .

کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی آرمان ونک

تهران/ونک /خیابان گاندی جنوبی/کوچه بیستم / پلاک 10 / طبقه همکف

همچنین شما عزیزان میتوانید در قسمت پرسش و پاسخ سایت ما سوالات خود را پیرامون دردهای اسکلتی عضلانی از ما بپرسید.

 

در مرکز جامع توانبخشی آرمان با بهره مندی از تیم حرفه ای متشکل از متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی متخصصین حرکات اصلاحی در کنار کادر مجرب ارتوپدی فنی و مهندسی پزشکی و گروه تخصصی فیزیوتراپی در راستای شناسایی و درمان و پیشگیری از انواع اختلالات پا از جمله صافی کف پا خدمات فوق با بهترین کیفیت به شما عزیزان ارائه میگردد لذا برای مشاوره و تایین وقت میتوانید با شماره های تماس کلینیک 04-88776903 و 88776736 و 92-88653889 تماس حاصل فرمایید.