درمان شانه درد

شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷

هر ساله با نزدیک شدن به سال جدید مراجعین بی شماری با شکایت از دردهای اسکلتی عضلانی به ما مراجعه میکنند .  خانه تکانی یکی از رسم و روسومات خوب ما ایرانی هاست که این روزها بسیار شایع است و البته میتواند عواقب اسکلتی عضلانی بیشماری نیز داشته باشد . شاید همه بدانید اگر وسیله ای سنگین را با وزن بالا بخواهید جابه جا کنید احتمال اینکه درد در ناحیه کمر پیدا کنید بسیار زیاد است . اما تمامی این مشکلات در کمر درد خلاصه نمیشود ،یکی از دردهای شایع که این روز ها به خصوص در کارمندان و بانوان خانه دار بیشتر میباشد درد شانه میباشد . درد شانه علت های مختلفی میتواند داشته باشد که یکی از رایج ترین علت های درد شانه سندرم گیر افتادگی شانه میباشد . 

بیمارانی که معمولا به این سندرم مبتلا میشوند  با دردی که عمدتا در قسمت های خارجی شانه میباشد به پزشک مراجعه میکنند این درد معمولا باعث میشود حرکت شانه و دست در افراد محدود شود . ،افراد معمولا وقتی دست ها را از بدن جدا میکنند دردشان بیشتر میشود  و نمیتوانند بر روی شانه ای که درد میکند بخوابند و وقتی دست ها را بالاتر از سطح بدن میبرند این درد افزایش پیدا میکند .

علت این سندرم کشیدگی یکسری از تاندون های اطراف شانه میباشد.کار سنگین و بلند کردن وسیله با وزن بالا باعث میشود تاندون ها کشیده شود و درد در شانه بیشتر شود .