درمان دستی

تکنیک‌های دستی (Manual Therapy)

 

manual-therapy
در روش درمان های دستی (مانیپولاسیون) ستون فقرات متخصص طب فیزیکی و توانبخشی انحراف موجود درمهره های بدن را شناسایی کرده وبا انجام یک حرکت ریز و سریع که به مهره وارد می کند آنرا به جای صحیح خود برمی گرداند و موجب کاهش درد گزگز و مورمور می شود .
روش اصلاح و تنظیم ستون فقرات به کمک دست ( مانیپولاسیون کمر ) یک روش بی خطر و بدون عوارض می باشد که اگر توسط فرد متخصص انجام شود بسیار کمک کننده خواهد بود و می تواند  بیمار در مواردی از دردهای حاد و مزمن  کاملا رها شود. یکی از اصلی ترین کاربرد  درمان دستی درمان دیسک کمر می باشد که از آن با عنوان جا اندازی هم یاد می کنند
علم درمان دستی ستون فقرات ( مانیپولاسیون ) به صورت بسیار سریعی در دنیا روبه گسترش می باشد و در تمام نقاط دنیا از جمله آمریکا و  کانادا مورد اقبال جامعه  پزشکی و مردم قرار گرفته است. پایه علم مانیپولاسیون استوار بر این حقیقت می باشد که اختلالات جزئی در سیستم ستون فقرات عضلات و خصوصا اعصاب محیطی می تواند موجب  دردهای بسیار شدید مبهم و پراکنده در بدن شود و با اصلاح این موارد خصوصا راستای  ستون  فقرات می توان به کمک دست میتوان جابجایی های خفیف را اصلاح کرد و لذا مسیر پالسهای الکتریکی اعصاب اصلاح شده و موجب بهبود عملکرد سیستم اسکلتی - عضلانی و بازگرداندن سلامتی به بیمار می شود.

مزایا
فیزیوتراپیست معین می‌کند که آیا درمان‌های دستی برای وضعیت و بیماری شما مناسب است یا نه. وی همچنین به دلایل زیر درمان‌های دستی را برای عضلات و مفاصل شما مورد توجه قرار می‌دهد:

  • کاهش درد
  • بهبود بافت‌های اسکاری
  • از بین بردن ناهنجاری‌ها یا رشد بافت اسکار
  • کمک در حذف مواد محرک شیمیایی
  • روان‌تر کار کردن مفاصل
  • شل کردن عضلات
  • بهبود حرکتی
  • از بین بردن موانع مکانیکی حرکت مفاصل که به دلیل درد به وجود آمده‌اند

متخصصین ما در مرکز جامع طب فیزیکی و توانبخشی آرمان از روش‌های درمانی دستی متنوعی برای دست‌کاری و به حرکت درآوردن مفاصل، عضلات، رباط‌ها و عضله فاسیا در بدن انسان استفاده می‌کنند تا خشک‌شدگی مفاصل، عضلات و تاندون‌ها را برای رهایی از درد، کاهش اسپاسم و بازگرداندن حرکات طبیعی پس از آسیب‌دیدگی‌های غضروف و رباط‌ها یا پس از عمل‌های جراحی و شکستگی‌ها بهبود بخشند.